Delavnica o ukrepih zero waste je za nami

Občina Laško nadaljuje svoja prizadevanja za pridobitev Zero waste certifikata, zato smo v Otročjem centru Kino Laško z Ekologi brez meja organizirali Zero waste delavnico o ukrepih.

Zero Waste ne zajema samo odpadkov, ustvarja tudi nova delovna mesta, podpira krožno gospodarstvo in lokalno samooskrbo, nudi velike prihranke vsem, ki se ga poslužujejo, zato je pomembno, da so ukrepi čim bolj strateško zastavljeni z namenom, da gradijo korake do učinkovite rabe virov v lokalnem okolju. Kdo bolje pozna potrebe naše občine, kot ljudje, ki v njej delujejo! Na osnovi zastavljenih zero waste ukrepov se bo pripravila tudi Strategija Zero waste za občino Laško, kjer bodo zajeti tudi izsledki z delavnice, ki so se je udeležili predstavniki občine, krajevnih skupnosti, šol, komunale, vrtcev, turistični ponudniki, predstavniki javnih zavodov, institucij, društev in ostalih nevladnih organizacij s področja izobraževanja, turizma, varovanja okolja.

V Sloveniji in Evropi je že več kot 500 občin, ki ravnanju z odpadki pristopajo celovito in temu konceptu se pridružuju tudi občina Laško.
 

Ob dobro opravljenem delu občino čez dve leti čaka zahtevna revizija za pridobitev evropskega Zero waste certifikata. Slednji bo za našo občino odlična nadgradnja že prejetega naziva Slovenia Green Destination Platinum za zeleno destinacijo na področju turizma in spodbuda za nadaljnje prizadevanje za trajnostni razvoj naše občine.

ZERO WASTE DELAVNICA O UKREPIH NOVEMBER 2023 7

 LOGO EU SKLAD ZA RAZVOJ PODEŽELJALOGO EU SKLAD ZA REGIONALNI RAZVOJ

LOGO LAS 


Laški bilten

Laški Bilten št. 10217.06.2024
je izšla 102. številka

Laškega biltena
Vse številke

STARO MESTNO JEDRO

staro mestno jedro 01

ANKETA PODJETNIŠKI INKUBATOR

ANKETA MOJA DEŽELAPodjetniški inkubator
 

PARTICIPIRAJ IN PROFITIRAJ!

part proracun m

OBČINA PO MERI INVALIDOV

logo občina po meri invalidov

Uradne ure in poslovni čas

Uradne ure (za občane)
ponedeljek: 8.00 - 12.00, 13.00 - 15.00
sreda: 8.00 - 12.00, 13.00 - 17.00
petek: 8.00 - 13.00

Poslovni čas
(poslovanje med organi)

ponedeljek: 8.00 - 15.00 
torek: 8.00 - 15.00
sreda: 8.00 - 17.00
četrtek:  8.00 - 15.00
petek: 8.00 - 13.00

Uradne ure po telefonu se izvajajo v okviru poslovnega časa vsak poslovni dan.

EU Projekti

logo EKS mlogo EU reg mlogo eu kohezijski sklad1 m
ELENA
logo EU reg m
logo iobcina03
logo občina po meri invalidov
112logo Obvestila in ukrepi ob nevarnosti naravnih in drugih nesreč
© 2024 Uradna spletna stran Občine Laško. Vse pravice pridržane. Izvedba zORBIT s.p.